Good evening, it is Thursday 27.2.2020. It is the nameday of Alexandr, tommorow is the nameday of Lumír.

200121 adelaSlavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2019 proběhlo 20. ledna v lanškrounském Multifunkčním centru L´Art. Titul získala osmadvacetiletá běžkyně do vrchu Adéla Stránská, která závodí za běžecký klub Iscarex v České Třebové, kde také žije. Do zaměstnání dojíždí do Lanškrouna a jak řekla, občas z práce domů místo dojíždění běhá.

Galavečer moderoval známý komentátor sportovních akcí Radek Šilhan, ceny předávali starostové měst z okresu Ústí nad Orlicí a také hejtman PK Martin Netolický a prof. Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy, jež je jedním z partnerů projektu.

V anketě jsou nominovaní jednotlivci i kolektivy, trenéři, rozhodčí, cvičitelé, handicapovaní sportovci, veteráni a krajánci. Do soutěže se zapojilo tři tisíce hlasujících. Mezi úspěšnými sportovci převládali reprezentanti Letohradu, Vysokého Mýta, České Třebové..., ale byla zde i jména z regionu Lanškrounsko: volejbalistky ze Žichlínku a Lanškrouna, Markéta Marková z Dolní Čermné (požární sport), cyklistka Monika Simonová a biatlonista Mikuláš Karlík z Ostrova, který se však vyhlášení osobně nemohl zúčastnit.

Během galavečera probíhaly i krátké rozhovory se sportovci, kteří odpovídali pohotově a vtipně, což celý program příjemně oživovalo. Hosty zaujalo také prostředí L´Artu, někteří požádali o prohlídku celého objektu.

Marie Hrynečková

Na snímcích chybí dvacetiletý biatlonista z Ostrova Mikuláš Karlík, který závodí za Klub biatlonu Letohrad. Jeho úspěchy: 2. místo ve sprintu na MS juniorů v letním biatlonu v Raubichi (Bělorusko), 5. místo ve stíhacím závodě, 6. místo ve štafetě na MS juniorů v Osrblie (Slovensko), 1. místo na MČR v běhu na lyžích sprint volně, 8. místo v IBU cup Martell, 3. místo na MČR ve sprintu, 2. místo v žebříčku ČP.

2 - Moderátor Radek Šilhan.

3 - Mezi kolektivy z vesnic byly vyhodnoceny volejbalistky TJ Žichlínek, mladší a starší žákyně. K jejich úspěchům patří 1. místo v KP ml. žákyň, 7. místo v KP starších žákyň, po kvalifikaci jsou ve druhé sedmičce Českého poháru žákyň pro oblast "východ ČR". Trenérkou je Iveta Marková (vlevo).

4 - Mezi kolektivy mládeže bylo vyhodnoceno volejbalové družstvo kadetek z TJ Lanškroun, které v sezóně 2018/19 vyhrálo 1. část extrality (nejvyšší kadetská soutěž v ČR) a ve 2. části obsadilo vynikající 5. místo ve finále MČR. Trenéry jsou Libor Tomiška a Šárka Chládková. Družstvo juniorek po vítězství v I. lize jiuniorek postoupilo do 1. kola baráže o extraligu (nejvyšší juniorská soutěž v ČR). Trenéry jsou Libor Tomiška a Martina Dolečková.

5 - Pětadvacetiletá Markéta Marková z Dolní Čermné získala na Mistrovství světa v Požárním sportu v ruském Saratovu 2. (družstvo žen ČR) a 3. místo (jednotlivci v požárním útoku). Stala se absolutní mistryní ČR ve výstupu na cvičnou věž s novým českým rekordem a získala 2. místo v běhu na 100 m s překážkami. V seriálu závodu Českého poháru obsadila v celkovém hodnocení 2. místo.

6 - Monika Simonová (34 let), Cyklotrénink F. Trkal Lanškroun, vyhrála na MS amatérů v Itálii. Na Evropských hrách Masters také v Itálii získala dvakrát 1. místo a jedenkrát 2. místo a dále 3. místo na MS Masters Rakousko v časovce. Absolvovala 35 závodů, z toho 25 vítězných.

7 a 8 - Nejúspěšnější sportovkyni Adéle Stránské předávali ceny starosta Lanškrouna Radim Vetchý, hejtman Pk Martin Netolický a rektor UK Tomáš Zima. Adéla získala na Mistrovství světa v běhu do vrchu v Argentině 4. místo v jednotlivcích a 4. místo v družstvech. Je vítězkou Mistrovství ČR v běhu do vrchu a je držitelkou mnoha dalších předních umístění na významných závodech v ČR i zahraničí.

9 - Program zpestřila i umělecká vystoupení, např. vystoupení I. Z. Dance Studia Ivety Zahradníkové a houslistky Anežky Bambuleové ze ZUŠ Jindřicha Pravečka v Lanškrouně.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.