Good evening, it is Saturday 17.8.2019. It is the nameday of Petra, tommorow is the nameday of Helena.

Bulletin

190816 lanskrounPodrobná statistika společnosti Obce v datech porovnávala jednotlivé aspekty života ve více než 200 městech v Česku. Lanškroun se umístil na pěkném 47. místě. Exceloval hlavně v kategorii Materiální zabezpečení a vzdělání, kde skončil na 2. místě. Naopak v kategorii Zdraví a životní prostředí byl až 127.

190816 melitradeFirma MELITRADE a.s. Lanškroun přijme do trvalého pracovního poměru:
IT TECHNIK

190812 hanka16. srpen v 19:30 hodin, zámecká zahrada
Dalším pořadem pod hlavičkou Kulturního léta v zámecké zahradě je koncert Hanky Krejčové s přáteli nazvaný "Známé i neznámé písně, tentokrát s kapelou".

190625 moto16. až 18. srpen, Motosraz Luková

Motosraz v Lukové se poprvé uskutečnil v roce 2012. Tehdy se zrodila spontánní myšlenka, zorganizovat motosraz, který se bude od ostatních lišit. Nikdo z pořadatelů asi netušil, že se z této události stane fenomén, který si získá stálé místo nejen v našich kalendářích, ale především v našich srdcích.

190812 swingMožná poslední teplý večer při koncertě v zámecké zahradě zažili návštěvníci vystoupení brněnské kapely Django Jet, která hraje taneční swing a francouzský gypsy jazz 30. a 40. let. Už v prvním setu francouzských songů se některé dvojice odvážily na parket.

190810 vcelyI když se naštěstí nejednalo o hašení požáru, zásah hasičů byl potřebný. V pátek 9. srpna, když jsem šla připravit prohlídku objednané skupiny, jsem u římsy v druhém patře Zámečku viděla doslova mrak včel. Celé léto, když pracuji v prvním nebo druhém patře, tam včely létaly v místnostech a u oken. Někdy děti nebo návštěvníci, kteří mají alergické reakce na štípnutí, doslova z místností utíkali, když tam létalo více včel.

190809 regenPodívejte se na klip "Lovci čarodějnic" lanškrounské rockové kapely ReGen, který se točil letos v dubnu na Novém zámku u Lanškrouna (Zámečku).

190807 rozpocetLanškroun se v květnu tohoto roku zařadil mezi další česká města, která vyzvala své obyvatele, aby se podíleli na rozhodování o veřejných prostředcích a přispěli svými návrhy k rozvoji města. Radnice vyčlenila milion korun, stanovila pravidla a v květnu participativní rozpočet spustila.

190806 oelke"Byl to vyrovnaný boj, závodilo se do posledního dne, ještě dneska mohlo vyhrát patnáct závodníků, v tomto ohledu je ten závod zajímavý," zhodnotil víkendový cyklistický závod juniorů Regionem Orlicka jeho ředitel Petr Bucháček.

190804 laudonObnovený závod automobilů do vrchu, tentokrát nazvaný "GMS - Albrechtický kopec" přivedl na vrch Laudon (směr Albrechtice - Štíty) bezmála sedm desítek jezdců seriálu Maverick Rescue Euro Cup a licencovaných jezdců AČR/ZAV MČR. Podívat se přišlo tolik diváků, že k parkování zdaleka nestačily vyhrazené travnaté plochy, řada aut stála dokonce i na silnici v jednom jízdním pruhu až do Lanškrouna na ulici Dobrovského.