Good afternoon, it is Tuesday 20.10.2020. It is the nameday of Vendelín, tommorow is the nameday of Brigita.

Bulletin

200911 nemocniceJiž před časem začala Orlickoústecká nemocnice s postupným omezováním plánovaných výkonů a operací. Zvyšující se počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19 a složitá personální situace nás bohužel vedou k zastavení veškeré neakutní plánované péče.

201017 nehodaPět zraněných osob, to je bilance nehody tří vozidel v Damníkově, která se stala v sobotu 17. října v odpoledních hodinách. Hasiči zajistili místo nehody a odstranili následky nehody.

201016 vlakOd pondělí 19. října až do odvolání zrušily České dráhy po dohodě s vedením Pardubického kraje velké množství spojů mezi Lanškrounem a Českou Třebovou. Změny v jízdních řádech souvisejí s pandemií koronaviru, přerušením výuky na školách a menším zájmem o železniční dopravu.

200911 weidmullerWeidmüller Lanškroun, s.r.o. hledá brigádníky na třísměnný provoz v lisovně plastů.

Bližší informace najdete na
www.weidmueller-lanskroun.com.

201016 koupakNabídky pro provozovatele restaurací na Lanškrounsku využil Koupák. Níže proto zveřejňujeme jeho rozvozové menu.

170511 schottTechnolog chemického provozu
• Vedení menšího týmu • Organizování práce na svěřených střediscích povrchových úprav • Řešení technologických problémů • Laboratorní testování nových postupů • Zavádění nových postupů do provozu • Podílení se na řešení reklamací

201015 bilerbinNabídky pro provozovatele restaurací na Lanškrounsku využil Bilerbin. Zveřejňujeme proto jeho nabídku výdeje produktů.

V Bilerbinu bude výdejní okénko otevřeno každé úterý a pátek v čase 9-15 hod. V tuto dobu bude nachystaný kompletní sortiment (kromě alkoholu), včetně našich dortů k vyzvednutí a odnesení s sebou. Budeme tu pro vás.

S pozdravem z Bilerbinu,
Helena Bilerová

201014 countrysteak1Nabídky pro provozovatele restaurací na Lanškrounsku využil Country Steak Restaurant Albrechtice. Zveřejňujeme proto jeho jídelní lístek, který naleznete ZDE a nabídku rozvozu, která je níže. Sledujte také jeho webové stránky https://www.countrysteak.cz/.

200401 covidNa Orlickoústecku bylo k 19. říjnu infikováno koronavirem celkem 1 386 lidí, aktuálně nakažených je 916 lidí, z toho na Lanškrounsku 139.

V Pardubickém kraji bylo k 26. září na anesteziologických a resuscitačních odděleních (ARO) a jednotkách intenzivní péče (JIP) k dispozici 134 lůžek. Volných bylo 37, z toho pro pacienty s covidem 13 a pro necovidové pacienty 24 lůžek.

200312 radniceVláda vyhlásila 12. března od 14 hodin stav nouze v trvání 30 dnů. V Lanškrouně, stejně jako v ostatních městech Česka, to znamená zákaz všech kulturních, sportovních, náboženských akcí, slavností, poutí, přehlídek, trhů a dalších akcí, které mají více než 30 účastníků.

Výjimkou jsou pohřby, kterých se horní hranice 30 osob netýká. Počet přítomných však nesmí přesáhnout 100.